معایب و مشکلات تبلیغات در اینستاگرام که نمی دانید

معایب و مشکلات تبلیغات در اینستاگرام که نمی دانید

تبلیغات اینترنتی داری وسعت و عمق زیادی است اما فضای اینستاگرم با وجود محبوبیت زیاد، دارای مشکلات و صرف هزینه های پنهان فراوان است

 • ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
 • تبلیغات
 • ۵۶۱

تبلیغات چیست و به چه منظور انجام می شود

در دنیایی که در حال حاضر در آن به سر می بریم، هر شخصی که در کشور ایران و سراسر دنیا تصمیم به ایجاد یک کسب و کار کوچک یا حتی بزرگ داشته باشد، آگاه است که برای جذب و جلب نظر مشتری و یا افزایش فروش کالا یا محصول و خدمات خود به راهکارهایی برای دیده شدن می کند که معنی آن تبلیغات نیاز دارد. تبلیغات به ما کمک میکند که مخاطبان خود را در جریان ویژگی های برتر و یا منحصر به فرد صنف و کسب و کار خود قرار دهیم و آنان را به خرید محصولات و خدمات خود تشویق کنیم. دامنه تبلیغات بسیار گسترده و وسیع است و هر فرایندی که باعث پیشرفت کسب و کار ما در زمینه دیده شدن باشد نوعی تبلیغات محسوب می گردد. ولی از آنجایی که تبلیغات متحمل هزینه هایی می شود ما باید نوعی از آن را انتخاب کنیم که برای ما به صرفه تر باشد. به صرفه یعنی چه ؟ زمانی یک روش تبلیغاتی میتواند به صرفه باشد که باعث افزایش فروش و درنهایت باعث افزایش درآمد ما شود. به عبارتی باید هزینه به فایده ما مثبت و ارزان تمام شود. در ازای چند هزینه چقدر سود کسب می کنیم.

 

 

فضای اینستاگرام برای تبلیغات محصول یا خدمات کسب و کارها

شبکه اجتمایی اینستاگرام در حال حاضر در حدود یک میلیارد کاربر فعال در سراسر دنیا دارد. فضای اینستاگرام پس از فیسبوک دومین شبکه اجتماعی مورد استفاده در سطح جهان است و قادر بوده است که در سال‌های گذشته با سرعت بالایی رشد کند. امروزه هستند کسانی که برای شغل و حرفه ای که به آن مشغول هستند و کسب درآمد می کنند از فضای اینستاگرام برای تبلیغات می کنند. تبلیغات اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات بصری یا چشمی محسوب می گردد و سبک های تبلیغاتی مختلفی در این زمینه دارد که به آن اشاره می گردد.

 

تبلیغات اینستاگرام با عکس و تصویر:

خوب به وضوح مشخص است که این موضوع اشاره به چه دارد، در این نوع از تبلیغات ابراز عنصر عکس است. جنبه دیداری اینستاگرام خیلی حائز اهمیت می باشد.

تبلیغات اینستاگرام  با استفاده از ویدئو

باز هم می توان از روی تیر متوجه شد که موضوع بحث، کلیپ یا محتوای فیلم است و طبیعتا کاربر برای لحضاتی محتوای شما را مشاهده خواهد کرد.

 

باید بدانید که تبلیغات در اینستاگرام همه چیز نیست

تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغ کردن در شبکه ها و فضای مجازی برای شما در نقش غول چراغ جادو نیست و به هیچ عنوان معجزه نمی‌کند. اگر شما قادر نیستید که محتوای باکیفیت و تاثیر گذاری برای اکانت خود ایجاد کنید، تبلیغات اینستاگرام یا دیگر شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان نتیجه بخش نخواهد بود؛ حتی اگر پول قابل توجهی هم به تبلیغات اختصاص دهید. لذا باید به نوع تبلیغات و محتوای آن  توجه خاصی داشته باشید. شما باید از اینستاگرام برای افزایش آگاهی از برندتان کمک کنید. برای افزایش فروش و افزایش تماس‌های تلفنی می‌توانید از تبلیغات در وبسایت هایی که در نتایج جستجوی گوگل برای شما تبلیغ می کنند استفاده کنید، چرا که مردم نیازهایشان را ابتدا در گوگل سرچ و جستجو می کنند. همانگونه که شما اکنون در این صفحه حضور دارید، مگر طور مستقیم از سایت، یا اپلیکیشن ما وارد شده باشید.

 

معایب و مشکلات اساسی جهت استفاده از اینستاگرام برای تبلیغات

۱- احتمال فیلتر شدن اینستاگرام

خوب شاید تا یکی دو سال قبل، کسی به فکرش هم نمی رسید که روزی، فیلتر شدن شبکه های اجتماعی را شاهد باشند. واین اتفاق برای شبکه اجتماعی تلگرام رخ داد. دیری نپایید که رفته رفته، از تعداد مشترکان این شبکه کاسته شد و شاید خیلی از کسانی که در آن فضا مشغول فعالیت های درآمد زا بودند، مجبور شدند راه های دیگری را تجربه کنند. این اتفاق را هم می توانیم برای اینستاگرام هم متصور شویم. که در صورت بروز چنین اتفاقی، منهای جنبه های مثبتی که داشته باشد، تعداد زیادی از کسب و کارهایی که در اینستاگرام فعالیت تبلیغاتی میکردند، صدمه ببینند و مشتریان برون شهری خود را برای همیشه از دست بدهند.

۲- قعطی اینترنت خارجی

زمانی که به دلایل امنیتی، نیاز باشد مدتی دسترسی به  اینترنت محدود باشد، تنها سایت های داخلی هستند که به راحتی به مردم سرویس می دهند و از شبکه های اجتماعی من جمله اینستاگرام و تبلیغات درون آن به هیچ عنوان خبری نیست. و کسب و کارهای درون آن، عملا غیر فعال هستند.

۳- هزینه تولید محتوا برای اینستاگرام

همانطور که قبلاً اشاره شد، اینستاگرام یک فضای بصری است، و تمامی اطلاعات درون آن حتی نوشته ها هم به صورت تصویری برای کاربران اینستاگرام به نمایش گذاشته می شود، طبق گزارش خود این شبکه مجازی، روزانه میلیون ها، پست و محتوای اینستاگرامی، انتشار می یابد که اگر شما تولید محتوای محبوب و کاربر پسندی را نتوانید ارائه دهید، به هیچ عنوان شانسی برای اثر گذاری روی ذهن مخاطبان و کسانی که مشتری بالقوه شما هستند ندارید و پست شما در میان خیل عظیمی از تصاویر گم می شود. لذا برای جلوگیری ازین امر، شما مجبورید، هزینه کنید و کسانی را که در این زمینه تخصص دارند را استخدام کنید تا برایتان تولید محتوا کنند. البته هزینه تولید محتوا هم بستگی به نوع درخواست شما و تعداد محتوا ها و پست های شما دارد که قطعا عدد کمی نمی شود. این از هزینه های پنهان تبلیغات در اینستاگرام محسوب می گردد.

۴- جستجو در گوگل اولین انتخاب همه 

شاید تا چند سال پیش مردم در مورد هر چیزی که برایشان سوال یا دغدغه می شد، باید یا کتاب های مرتبط می خواندند یا از صاحب تخصص آن سوال می کردند یا در نهایت در بی اطلاعی از آن مطلب کنار می آمدند. اما امروز با وجود دیجیتالی شدن دنیا و مدرن شدن گوشی های تلفن همراه و... ، از اینترنت به عنوان یک نیاز اساسی در در دنیا یاد می شود. مردم بخش زیادی از روز را با این نعمت سپری می کنند، و گوگل به عنوان اولین و اصلی ترین منبع جستجو برای همه در دسترس است، کمتر کسی برای دانستن مطلبی یا اطلاع از کسب و کاری به اینستاگرام رجوع می کند، و همه در گوگل سرچ می کنند لذا تبلیغات و ارائه توضیحات درباره محصول یا خدمات شما در سایت های که از گوگل با توجه به کلمات کلیدی حرفه و تبلیغات شما، ورودی دارند مانند سامانه اطلاعات مشاغل جاب اینفو اثر بهتری دارد و در کنار آن اینستاگرام هم داشته باشید.

۵- نیاز به فالور واقعی و تعداد زیاد در اینستاگرام

برای تبلیغات در اینستاگرام شما نیازمند فالور واقعی و نه تقلبی، برای دیده شدن هستید. چراکه فالور های تقلبی برای شما مشتری نخواهند شد. داشتن تعداد زیاد فالور اینستاگرام هم نیازمند صرف زمان زیاد و تولید محتوای مستمر و البته با کیفیت است. البته خود قوانین اینستاگرام، بیان می کند که پست های شما باید در یک ساعت اول انتشار آن، حداقل به میزان ۱۰ درصد فالورهایتان لایک دریافت کند تا ربات های اینستاگرام بفهمند پست شما آنقدر ارزشمند بوده که در همان یک ساعت اول ۱۰ درصد فالور ها آن را پسندیده اند. سپس مقدار بیشتری انتشار می دهد و این سلسله مراتب ادامه دارد. بنابر‌این جلب توجه کردن و تبلیغات کردن در فضای اینستاگرام نه راحت است نه رایگان بلکه نیازمند هزینه زمان و محتوا آن هم به صورت مستمر، برای جلب فالور های واقعی یا همان مشتری های بالقوه شما می باشد. ازین نکته هم غافل نباشید که برخی، برای جلب تچجت و بزرگ جلوه دادن صفحه و کسب و کار خود، اقدام به خرید فالور می کنند و اصطلاحا k دریافت می کنند. اینکار دیگر اثر مثبت که ندارد بلکه نخ نما شده است چراکه کاربران با دیدن تعداد پست های شما و کیفیت آن و میزان لایک ها و چند نکته دیگر خواهند دانست که شما قصد تمارض و به انحراف کشیدن آنها را دارید و تبلیغات شما نتیجه عکس می دهد.

۶- مدت زمان انتشار پست اینستاگرام زیاد نیست

این یک حقیقت محض است که پست های اینستاگرام تنها برای ساعاتی در ابتدای لیست بازدید دنبال کنندگان شما قرار میگیرد و رفته رفته با انتشار پست های فراوان کاربران دیگر، پست شما در بین پست های دیگر و تنوع بالا گم خواهد شد و شاید فالور های وفادار شما پیگیر پست شما باشند ولی قطعا همه نه!!

راهکار تبلیغاتی ارزان کسب و کار بجای تبلیغات در اینستاگرام

با توجه به مطالب گفته شده پیرامون فضای اینستاگرام و مشکلات تبلیغات کسب و کار در آن، باید بدانیم که حالا چه کنیم که :

۱- به راحتی در دسترس خوب و کامل باشیم

۲- بتوانیم اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار مشتریان قرار دهیم

۳- اگر اینستاگرام یا وبسایت خاصی یا... داریم چطور آن را به طور ویژه معرفی کنیم که کاربران به آن توجه خاص کنند و رقبا دیده نشوند.

۴- کاملا تبلیغاتی ارزان و بدون دغدغه حتی برای هر قشر کم درامدی باشد و هزینه پنهانی به هیچ عنوان نداشته باشد

۵- در جستجوی گوگل که اولین اقدام همه است، به راحتی یافته و دیده شویم 

۶- پس از گذشت چند ساعت یا چند روز، تاثیری منفی بر میزان دیده شدن تبلیغات ما نگذارد که مجبور به نردبان کردن ، انتشار مجدد و... و در مجموع هزینه کردن دوباره باشیم.

۷- تمام کشور بتوانند مارا پیدا کنند حتی مسافران و مهمانان شهر یا کسانی که همشهری یا هم محله ای ما هستند و دنبال ما هستند اما از آدرس و مکان و اطلاعات شغلی ما خبر ندارند و اینان اگر بدانند ما هستیم حتما مشتری های ما خواهند بود.

پس به نظر می رسد سامانه اطلاعات مشاغل جاب اینفو می تواند گزینه خوبی برای تبلیغات کسب و کارها برای رونق و افزایش فروش آنها باشد. 

 

 • تبلیغات
 • تبلیغات ارزان
 • تبلیغات چسیت
 • تبلیغات اینستاگرام
 • فیلتر شدن اینستاگرام
 • محتوا برای اینستاگرام
 • فالور واقعی
 • راهکار تبلیغاتی
 • جستجو در گوگل
 • مشکلات اینستاگرام
 • مشکلات تبلیغات در اینستاگرام
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

سایر پست ها در گروه تبلیغات

اهمیت تبلیغات در کسب و کار برای رونق و سود بیشتر

اهمیت تبلیغات در کسب و کار برای رونق و سود بیشتر

محاسن تبلیغات اینترنتی در موفقیت شغلی

اهمیت بازاریابی در کسب کار

اهمیت بازاریابی در کسب کار

10 دلیل مهم برای بازاریابی

مفاهیم مهم در رقابت و کسب کار شرکت های پیشگام

مفاهیم مهم در رقابت و کسب کار شرکت های پیشگام

رهبر بازار رقابت کیست؟ تفاوت شرکت پیشرو و پیشگام

راز های کلیدی و موثر در اینستاگرام

راز های کلیدی و موثر در اینستاگرام

اگر مشتاق داشتن یک پیج مهیج و پر بازدید در اینستاگرام هستید بخوانید

نقطه شروع و آغاز راه یک فریلنسر را بیاموزید

نقطه شروع و آغاز راه یک فریلنسر را بیاموزید

با دانستن این مراحل شما هم یک فریلنسر خواهید شد

مختصری درباره جیم ران (Jim Rohn)

مختصری درباره جیم ران (Jim Rohn)

جیم ران از آن دسته انسان های خودساخته است که برای داشتن انضباط در زندگی بسیار اهمیت قائل است

شروع مشاغل خانگی و نقش تبلیغات در شکست یا موفقیت آن

شروع مشاغل خانگی و نقش تبلیغات در شکست یا موفقیت آن

در کسب و کارها و مشاغل خانگی، تبلیغات قلب تپنده فروش و موفقیت در کسب است

آشنایی با تبلیغات اینترنتی کامل و ارزان جاب اینفو

آشنایی با تبلیغات اینترنتی کامل و ارزان جاب اینفو

تبلیغات اینترنتی همان تبلیغات ارزان قیمتی است که امروزه کسب و کار تبلیغات سنتی و کاغذی را کساد کرده [...]