تصادف با اتومبیل های چند صد میلیونی و راهکارها

تصادف با اتومبیل های چند صد میلیونی و راهکارها

همه چیز درباره قانون جدید تصادف با خودروهای لوکس

 • ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
 • اجتماعی
 • ۳۶۶

با وجود داشتن بیمه شخص ثالث خیلی از ما هنگام رانندگی، همین که پشت یک خودروی لاکچری چند صد میلیون قرار می‌گیریم، سعی می‌کنیم یا فاصله‌مان را با آن بیشتر کنیم و یا اینکه ترتیبی دهیم که یک خودرو سوم، حایل ما و خودروی لوکس پیش ‌روی‌مان باشد.

دلیل  این است؛ با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش شدید قیمت خودرو علی‌الخصوص خودروهای وارداتی، یک خط و خش کوچک روی اتومبیلی که عنوان لوکس را یدک می‌کشد، حتی اگر بیمه بدنه داشته باشیم، ممکن است زندگی ما را نابود کند؛ حوادث رانندگی اجتناب‌ناپذیر هستند ولی بیمه ها می‌توانند جبران کننده بخش بزرگی از خسارت‌های وارده به طرفین باشند.

بر اساس گزارش واحد روابط عمومی مرکز مشاوره و انتخاب آنلاین بیمه ازکـی، در هنگام تصادف یک خودرو معمولی با یک خودرو لوکس گران قیمت، طرفین تصادف ممکن است تصورات اشتباهی از پیشامد داشته باشند؛ راننده خودرو معمولی که مقصر تصادف است، ممکن است با وجود دارا بودن بیمه شخص ثالث، به دلیل محدود بودن سقف جبران خسارت غیر جانی بیمه خود، تصور کند که باید مبلغ زیادی پرداخت کند و ضرر مالی سنگینی متوجه‌اش شده است. از سوی دیگر، راننده خودرو لوکس حادثه دیده هم ممکن است تصور کند تمام خسارت وارد شده بر عهده مقصر است.

این در حالی است که اطلاع دقیق و درست از قوانین بیمه‌ای به طرفین حادثه در اتخاذ تصمیم و اعمال برخورد درست با شخص خسارت دیده کمک می‌کند.

روابط عمومی مرکز مشاوره بیمه ازکی، در این باره گفته است که اطلاع از قوانین بیمه‌ای و به ویژه بیمه ثالث، بیمه بدنه و... به ما در کنترل استرس، عصبانیت و پیامدهای بعدی آن کمک می‌کند.

روابط عمومی ازکی گفت : بر اساس قانون بیمه ثالث که سال گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، حداکثر بهای خودروهای گران قیمت در جبران خسارت توسط بیمه‌های شخص ثالث، نصف دیه یک مرد مسلمان در ماه‌ حرام در نظر گرفته می‌شود. با این حساب، در سال جاری حداکثر قیمت در نظر گرفته شده، برابر نصف 308میلیون تومان، یعنی 154میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد و خسارت از طرف شرکت صادرکننده بیمه شخص ثالث خودرو مقصر، براساس نسبتی از این مبلغ محاسبه می‌شود.

پس اگر خودرو شما با سقف جبران خسارت غیرجانی بیمه شخص ثالث، مثلا 10 میلیون تومان باشد و با یک خودرو لامبورگینی یک میلیارد تومانی تصادف کردید و 80 میلیون تومان خسارت وارد کردید، از ترس مصادره اموال و حبس در زندان متواری نشوید، خیال‌تان راحت باشد که بر اساس قانون جدید، بیمه شما تنها موظف به پرداخت مبلغ خسارت قابل جبران از طرف شما، معادل 12میلیون و 320 هزار تومان می‌شود که 10میلیون تومان آن را بیمه شخص ثالث شما پوشش می‌دهد و مبلغ 2میلیون و 320هزار تومان را باید از جیب بپردازید.

حتما با خود می‌گویید که در این اینصورت، تکلیف مالک خودرو لوکس خسارت دیده چه می‌شود؟ در این شرایط، اگر مالک خودرو خسارت دیده دارای بیمه بدنه باشد، می‌تواند باقی خسارت را از طریق بیمه بدنه پوشش دهد و در غیر اینصور، نمی‌تواند بابت این بخش از حقوق خود، مطالبه‌ای از مالک خودرو مقصر یا شرکت بیمه‌ای شخص ثالث آن داشته باشد.

با توجه به این موضوع و مد نظر قرار دادن افزایش قیمت خودروهای لوکس وارداتی که در سطح شهرها تردد می‌کنند، برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، توصیه می‌شود سقف جبران خسارت‌های غیر جانی بیمه شخص ثالث خود را بالاتر تعیین کنند.

مشاوران ازکی به مالکان خودروهای لوکس توصیه می‌کنند که با مشاوره‌ حرفه‌ای، بیمه بدنه مناسبی برای خودروهای خود انتخاب کنند، تا در موارد مشابه، بتوانند خسارت خود را جبران کنند.

 

منبع : تابناک

 

با سامانه جاب اینفو ( job info ) شغل خود را با هزینه کمتر از یک پیترا برای یک سال تبلیغ کنید

 خیلی ها دنبال شما می گردند!  دیده شوید

 • بیمه شخص ثالث
 • بیمه بدنه
 • سقف جبران خسارت غیرجانی بیمه
 • مالکان خودروهای لوکس
 • تصادف با خودرو لوکس
 • تصادف با خودروهای گران قیمت
 • خودروهای لاکچری
 • با جاب اینفو ( job info )
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

سایر پست ها در گروه اجتماعی

آمارهایی از میزان تحصیلات زنان

آمارهایی از میزان تحصیلات زنان

سهم زنان در مقطع کارشناسی تا دکتری

رتبه جهانی دانشگاه های ایرانی

رتبه جهانی دانشگاه های ایرانی

رشته ها و دانشگاه‌های ایران در کجای رتبه‌بندی‌ تایمز هایر اجوکیشن قرار دارند؟

سونامی و تب مدرک‌گرایی در ایران

سونامی و تب مدرک‌گرایی در ایران

ایران بیشترین تعداد مراکز آموزش عالی در دنیا را نسبت به جمعیت خود دارد

چگونه باهوش تر شویم

چگونه باهوش تر شویم

با یک سری عادات روزانه در طی مدتی هوش خود را افزایش دهید.

زبان را در 33 روز فرا بگیرید

زبان را در ۳۳ روز فرا بگیرید

آموزش زبان با معلم یا بدون معلم، مسأله این است

پیش بینی طول عمر از روی شخصیت

پیش بینی طول عمر از روی شخصیت

طول عمر نوجوانان را می‌توان از روی شخصیت آنها پیش‌بینی کرد

بهترین مدل موی بانوان

بهترین مدل موی بانوان

چه مدل مویی به برای شما بهترین گزینه می باشد؟

موش‌ها جوانتر از انسان ها

موش‌ها جوانتر از انسان ها

آیا روزه داری ادواری روند پیری را کند و روند لاغری را سریع‌تر می‌کند ؟

اگر میخواهید چشمان زیبا و جذاب داشته باشید بخوانید

اگر میخواهید چشمان زیبا و جذاب داشته باشید بخوانید

آموزش ساده چشمان جذاب داشته باشید

آیا نام شما هم در لیست اسامی و معانی محبوب پسرانه و مردانه است؟

آیا نام شما هم در لیست اسامی و معانی محبوب پسرانه و مردانه است؟

آیا محبوب ترین اسامی و نام مردان و پسران ایرانی و معنی هر کدام را می دانید؟